„Az afrikai gazdaságok tanulmányozásának nem az a célja, hogy kész válaszokat kapjunk a gazdasági kérdéseinkre, hanem az, hogy felismerjük, ha a közgazdászok félre akarnak vezetni bennünket.” (Joan Robinson után szabadon)
1983. augusztus 2-án született Sátoraljaújhelyen. A helyi közgazdasági szakközépiskola elvégzése után először közgazdász, majd okleveles közgazdász diplomát szerzett 2008-ban a Debreceni Egyetem nemzetközi gazdálkodás szakán. A fejlődő országok növekedési és fejlődési kérdéseivel már az egyetemi évek alatt is behatóan foglalkozott és diplomamunkájában az EU és az ACP országok kereskedelmi kapcsolatait járta körül.
2005 óta oktat a hazai felsőoktatásban, oktatói munkáját a Nyíregyházi Főiskolán kezdte, majd a Debreceni Egyetem Közgazdaságtudományi Karán folytatta, ahol 2012-ben a kar kiváló oktatójává választották. 2014-ben a Debreceni Egyetem Ihrig Károly Gazdálkodás és Szervezéstudományok Doktori Iskolájában summa cum laude minősítéssel védte meg doktori disszertációját, amelyben az államhatárok gazdasági szerepének átalakulását és gazdasági növekedésben betöltött szerepét vizsgálta fejlődésben megkésett országok esetében.
2014 és 2017 között a Magyar Nemzeti Bank (MNB) munkatársa és a Budapesti Corvinus Egyetem Világgazdasági Intézetének külső oktatója. 2015 októberétől a Nemzeti Közszolgálati Egyetem adjunktusa, majd 2019 októberétől docensnek nevezik ki a Közgazdaságtani és Nemzetközi Gazdaságtani Tanszékre. 2020 februárjában habilitált a fejlődés Európán kívüli kontextusa témájában, amelyben a szubszaharai térség növekedési kérdéseit járta körül.
2017 óta rendszeresen oktat afrikai országok egyetemein, és tíznél is több terepkutatáson vett részt a dél-afrikai és a kelet-afrikai régióban. A szubszaharai térségen kívül a világ számos országának egyetemén megfordult már, és rendszeresen oktat orosz felsőoktatási intézményekben.
Publikációiban és előadásaiban elsősorban arra igyekszik ráirányítani a figyelmet, hogy a fejlődő országok erősen eurocentrikus narratívája csak töredékes sikerrel visz közel az üzleti lehetőségek, a fejlődés és a növekedés kontextusának tényleges megértéséhez.
Az Afrika Üzleti Tanulmányok Közép-európai
Tudásközpontjának szakmai területért felelős alapító alelnökeként célja a
sikeres szakmai koordináció, a szervezet szakmai és tudományos színvonalának
emelése és nemzetközi kapcsolatok építése.