„A globális és a lokális fenntarthatóság nem képzelhető el az afrikai térség megsegítése, felzárkóztatása nélkül. Kölcsönösen prosperáló üzleti kapcsolatok kialakítása az afrikai országokkal úgy lehetséges, ha tudást, szakképzettséget, innovatív megoldásokat és technológiát is viszünk oda, ha működik a tudástranszfer országaink között. Az Afrika Tudásközpontban azokat a fiatal szakembereket, vállalkozókat, művészeket, kutatókat, diplomatákat is segítjük, akik a jövőjüket Magyarország Déli Nyitás stratégiájának és törekvéseinek szolgálatában képzelik el. Kiemelt célunk egy olyan tudásközpont működtetése és tudástár létrehozása, amely a magyar külgazdaságot segíti, hatékonyabbá, eredményesebbé, sikeressé teszi.”
2014-ben, majd 2018-ban választották meg Budapest 14. sz. egyéni választókerületében, Rákosmentén és Kőbányán. Az Országgyűlés Fidesz frakciójának tagja, a Kulturális, a Törvényalkotási és az Európai Ügyek bizottságaiban dolgozik.
A számos afrikai országot is tömörítő Assemblée Parlementaire de la Francophonie (Frankofón Országok Parlamentje) delegáltja a Magyar Országgyűlés részéről. Az Interparlamentális Unió több külügyi tagozatának, így a szubszaharai afrikai képviselői csoportjának is tagja, a bolgár-magyar baráti tagozat elnöke, a lengyel-magyar baráti tagozat alelnöke.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen magyar nyelv- és irodalom, orosz nyelv- és irodalom szakos, majd francia nyelvtanári, később francia nyelv- és irodalom szakos középiskolai tanári diplomákat szerzett. A Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kar Irodalomtudományi Doktori Iskola PhD doktori képzésén abszolutóriumot teljesített.
Országgyűlési képviselővé választása előtt tanárként, iskolaigazgató-helyettesként, illetve köztisztviselőként dolgozott Budapesten. 1990 óta vesz részt a közéletben. Rákosmente Önkormányzata Képviselő-testületének tagjává öt alkalommal választották meg. Oktatással, kultúrával és civil szervezetekkel foglalkozó bizottságok elnöki tisztét látta el, az önkormányzati Fidesz frakció vezetője volt.
Fő szakterületei a kultúra, az oktatás, a médiaügyek, a családpolitika, a külügyek és a kulturális diplomácia.
Az Afrikai Üzleti Tanulmányok Közép-európai Tudásközpontja társadalmi kapcsolatokért felelős alapító alelnökeként fő feladata a magyar kormány déli nyitás politikájával összhangban a tudományos, felsőoktatási, szakképzési, kulturális és innovációs együttműködések kialakítása, fejlesztése, elősegítése az afrikai országok és Magyarország, illetve a közép-európai országok között.