Morenth Péter
alelnök

bölcsész, Afrika-szakértő, tiszteletbeli konzul

Budapesten született 1965-ben. Iskolás korában évekig élt Tanzániában szüleivel. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerzett bölcsészdiplomát politikaelmélet és politikatörténetből, történelemből, afrikanisztikából, majd nemzetközi MBA diplomát szerzett az amerikai Phoenix University képzése keretében.

Az egyetemi évei után dolgozott vezetőként kormányzati intézménynél (ÁVÜ) és nemzetközi vállalatoknál (Pannon GSM, ÁB-Aegon Általános Biztosító), majd a magán szektorban tulajdonos-ügyvezetőként (PriComm és LobbyComm Kommunikációs Ügynökségek). 2007-től az ATDO Global vezérigazgatója és az ATDO Afrika ügyvezetője, majd az Afrika Holding Zrt. vezérigazgató-helyettese és 2008-2010 között az ITDH Szubszaharai Afrika képviselője.

Munkája mellett 2002 óta Lesothoi Királyság budapesti konzuli képviseletének vezetője, tiszteletbeli konzul (www.lesotho.hu), és több éven át a Magyarországon Akkreditált Tiszteletbeli Konzuli Testület alelnöke. Az „Afrikai Tanulmányok” tudományos kiadvány szakmai tanácsadó testületének tagja (www.afrikatanulmanyok.hu) és a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Afrika Kutatóközpontjának munkatársa (www.africa.pte.hu). 2010 és 2012 között a Magyar Afrika Platform társelnöke.

Szakterülete és publikációs tevékenysége az előbbi hivatásaihoz is kapcsolódik. A déli afrikai régió szerepe a nemzetközi fejlesztésben és a multilaterális gazdasági kapcsolatokban, valamint a térség geopolitikai folyamatai, történelme és e régió jelenlegi gazdasági és politikai helyzete. Emellett a SADC országok helyzete és szerepük más regionális együttműködési formációkkal a szubszaharai térségben. A magyar gazdasági diplomácia lehetőségei a szubszaharai Afrikában, így a fejlesztéspolitika lehetőségei az EDF és egyéb nemzetközi fejlesztési programok keretében.

Az Afrika Üzleti Tanulmányok Közép-európai Tudásközpontjának külkapcsolatokért felelős alapító alelnökeként segíti a szervezet küldetését, szakmai-tudományos munkáját, Magyarország Déli Nyitás Stratégiájával összhangban a magyar-afrikai kapcsolatok építését.